counter for tumblr

اقتصاد مقاومتی؟ موسیقی مقاومتی چطور؟

1395/08/2 00:28نویسنده :

ارسال شده در:
 

در ساعات پایانی شنبه، خاک های روی کنترل تلویزیون رو با فوتی عمیق فراری داده و دکمه ای که روی آن شماره 3 حک شده رو فشار دادم. تمامی این فعالیت ها در راستای تماشای بازی فوتبال بین میلان و یوونتوس بود.

لحظاتی بعد متوجه شدم که خبری از فوتبال نیست و بجای اون برنامه ای پخش شد به نام «منطقه آزاد» - به نظرم اسمش همین بود.

زیاده گویی نمی کنم، برنامه در مورد اقتصاد مقاومتی بود و از این جور حرفهایی که ما نمی فهمیم. همه در مورد کالای داخلی و خارجی حرف میزدن، حمایت از تولید داخلی، مقاومت داخلی، شعار میدادن بعضی ها...اصلا نمیشه توصیف کرد.

من که نمی تونم در مورد اقتصاد حرفی بزنم – بماند که یک دانشجویی گفت که مردم بیان نظراتشون رو بیان کنن!!! – ولی در مورد برنامه یک نظری میدم.

یعنی اگر این آقای سازنده برنامه رو ببینم ازش یک سوال می پرسم. میگم: شما که برنامه ات در مورد اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولیدات داخلی هست، چرا برای برنامه ات از موسیقی فیلم های هالیوودی آمریکای جهان خوار استفاده کردی؟ یعنی در این مملکت دو تا آهنگ ساز نیستن؟ شما که بودجه داری، پس مشکلت چیه؟ یعنی حتی نمی تونی از روی  فیلم های حماسی داخلی آهنگ بلند کنی که برنامه ات رو هیجانی کنی؟

در آخر هم بگم که تماشای بازی با کمک اینترنت دیزلی هم خیلی بد نیست. باشد که همین اینترنت دیزلی پایدار بماند. میلان هم برد درخشانی مقابل حریف جهان خوارش کسب کرد. از اون طرف تصمیم داور رو هم میشه به چیز دیگه ای تعبیر کرد که اینجا نمیشه گفت.

 


آخرین ویرایش: - -

 
1395/08/14 22:18
یووه بازی نمیکنه و به همین خاطر نتیجه هم نمیگیره. بازی کنه نتیجه میگیره.
خواستی مثل فیلم فیل بیای خبرم کن چند روز برم مرخصی
1395/08/14 20:02
مرسی.گوش می کنم.
یووه چرا جلو لیون وا داد؟من واقعا حامی یووه تو اروپام این مدت.مخصوصا بعد یورو,باید بوفون جام ببره,جام اروپایی.
امسال چلسی را هم علاقه مندانه دنبال می کنم.چقدر ب کنته علاقه داشتم و نمیدونستم!

دم عمو گرم ک ۴بازی تو اروپا ۱۰امتیاز گرفت!!!شخصا احساس می کنم رم باهام بازی کرد.اخر تفنگ دستم میگیرم و مثل فیلم فیل انتقام میگیرم.ینی اینجور عصبی ام از رم.
1395/08/13 05:11
همه ی کارهای برگمن که نه.
ولی اینا رو پیشنهاد میکنم:
wild strawberries
fanny and alexander
cries and whispers
seventh seal
1395/08/12 12:52
آگو میخوام اولین بار از ساختهای برگمان ببینم...احتمالا همشو دیدی میتونی 2-3تا متحیر کنندشو بهم معرفی کنی
1395/08/6 12:46
نمیدونم. سخته انتخاب. ولی میدونم که سه تا آهنگش رو بیشتر گوش کردم، حالا دست خودم بوده یا نه رو هم نمیدونم.
اولیش که همون ترانه memphis blues بود، یکی دیگه rolling stone و سومی هم the times they are a changing.
من و نقد
البته اگر فیزیکی کسی کنارم باشه شاید موقعیت فراهم بشه زیاد حرف بزنم، ولی در فضای مجازی زیاد نقد نکنیم بهتره، یک موقع باعث ایجاد انحراف میشیم

1395/08/5 20:07
آگو به بهانه نوبل باب دیلن,لطفا یه لیست حداقل 10 تایی از بهترین آهنگاش برای خودت را نام ببر.من فقط آلبوم سال 75 خون روی آهنگ ها را گوش کردم که دوسش دارم.سبک خاصیه.نمی تونم بگم عاشقش دیلنم چون شناختم ازش فقط محدود به یک آلبومه.اما می تونم بگم متفاوت بوده برام.تو همین آلبوم یه نوع بی خیالی خاصی هست فارق از معنی اشعار.

اگم دوست داشتی یک پست ادبی بزار برامون و 4 تا آهنگش را نقد کن

نمی دونم کتابی از اشعارش به همراه تحلیل یا معنی موجوده یا نه.اگه باشه دوست دارم بخرمش تا باهاش آشنا بشم.دبیرستان که بودم یکی یه کتاب جلد سیاه از اشعار پینک فلوید با معانی داشت...بهش گفتم اگه پیداش کرد بهم قرض بدش.امیدوارم پیداش کنه.جالبه کنار دستی همون همکلاسی اون مدت آهنگ های ال ام اف ای او گوش می کرد!این هم جالبه هنوز به اون همکلاسی دبیرستان دسترسی داره.
1395/08/4 20:42
فروش رُمانیولی رو نمیتونم بگم اشتباه بود. چون پولش خیلی خوب بود. یک موقع هم دیدی رُمانیولی جوگیر شد بره پول خوبی گیر رم میاد.
مسئله اینه که رم الان بهتر از رُمانیولی رو داره، مارکیتزا. یا کاپرادوسی هم بازیکن خوبیه. فقط مسئله اینه که یکی مثل زمن نیست که این پسرا رو بفرسته داخل زمین. اسپالتی در جام حذفی به مارکیتزا بازی بده خودش رو نشون میده.
رم هم دو تا مدافع مرکزی گرون داره. مانولاس، رودیگر.
بدم نمی اومد رمانیولی بمونه، ولی خب یه کارایی کرد عجیب و غریب.
کلا معامله خوبی بود. هم رم صاحب پول شد و هم میلان صاحب مدافع.
اگر یوونتوس هم یکم به برخی جوونا رحم میکرد بد نبود. این مارونه هافبک خوبی بود، این قدر بهش فرصت ندادن و نفروختنش که محو شد. این جریان هم اداره داره...
1395/08/4 15:17
اقتصاد مقاومتی؟!!

جک خنده داریه،
1395/08/4 01:43
پسر گفتی باسلی و کردی کبابم...فقط یک قدم تا میلان فاصله داشت ژانویه ۲۰۱۵ حتما یادته...گالیانی نخریدش و گفت با آتالانتاهماهنگ کردیم که تابستون بخریمش و بعد نمیدونم چرا رفت تورینو...بناسی و باسلی عالین برای میلان ولی تورینو نمیفروشه...تورینو برنامه بلند مدت داره و خیلی عالی هم کار میکنه و بعید میدونم بفروشتشون...من سه تا بازیکن رو خیلی دوست دارم بیان میلان...یکی فدریکو ویویانی که رم اصلا قدرش رو ندونست مثل همیشه یکی فدریکو دی فرانچسکو و از همه مهمتر لورنزو پلگرینی جالبه که همشون هم به نوعی به رم مربوط میشن...دوست دارم پلگرینی بره رم بیشتر ولی عمرا اون مربی خارجی پسندتون و اون مدیر بین المللی تون اجازه اینکار رو نمیدن بنابراین بهترین جا براش میلان هست...تا یوونتوس نیومده اون رو هم تصاحب کنه مثل سنسی و مانداراگورا و احتمالا خرابشون کنه باید میلان دست بجنبونه چون از این رم آبی گرم نمیشه واسه این بچه ها...دی فرانچسکو هم تو میلان خیلی خوب میشه ولی براش زوده شاید سال دیگه مثلا...بدبختی آخه اینا هم رفتن میرابلی رو آوردن که کلا فقط خارجی میخره...کاش برلوسکونی هنوز قدرت و نفوذ داشته باشه....یه اینسینیه هم فکر کردم واسه میلان...الان که با ناپلی مشکل داره میلان خیلی خوبه براش...بهتر که سیلوا نیاد اصلا...من آرزوی زوج رومانیولی و روگانی رو دارم واسه میلان...عجب اشتباهی کرد رم که رومانیولی رو فروخت...عمرا از میلان نمیره خیالت راحته راحت...
1395/08/3 19:12
من میلانی نیستم، ولی باور کن چند دقیقه همش داشتم حساب میکردم چند تا ایتالیایی داخل ترکیبه. بعد میرفتم سراغ یوونتوس و ترکیب ثابتش رو میدیدم. هی مقایسه میکردم.
اصلا خیلی هیجان انگیزه.
فابرگاس رو نمیدونم، ولی بادلی 100 درصد موافقم.
تیاگو سیلوا هم که خودش گفته میخواد در پاریس بمونه. میلان سراغش نره هم مسئله ای نیست. حفظ رُمانیولی برای میلان مهم تر(هر چند به ضرر رمه ) اگر یوونتوس بره سراغ سیلوا، اون وقته که میلان باید بشینه زیر پای روگانی.
این جک هم خیلی خوبه.
اگر میلان می تونست بناسی یا بازلی رو از چنگ تورینو در بیاره دیگه...
1395/08/3 02:36
کاملا باهات موافقم چینی ها اگه نیومده بودن هم این میلان همین بود و هنوز اونها کاری نکردن...تمام این میلان به حساب برلوسکونی هست...باقیات و صالحات برای خودش باقی گذاشت...حتی منم به فیلیپو گالی اطمینان نداشتم ولی با وجود این استعدادهایی که رو کرده واقعا باید بهش آفرین گفت...اگه چند تا بازیکن با تجربه به تیم اضافه بشن که بتونن هیجانات کاذب این جوونها و جوگیریشون رو کنترل کنن فوق العاده میشه...اگه سیلوا بیاد که عالیه...تیاگو سیلوا و فابرگاس خیلی میتونن به این جوونها کمک کنن...این میلان هنوزم نیمکت خوبی نداره..بازیکنان جایگزین اصلا در حد تیم نیستن...امثال وانجیونی و هوندا و زاپاتا و لوییز آدریانو باید از تیم برن همین ژانویه..به جای اینا اگه فقط تیاگو سیلوا و فابرگاس هم اضافه بشن به نظرم کافیه...شتید اگه یکی مثل میلان بادلی هم بیاد خوب باشه به شرط اینکه نخواد جای لوکاتلی رو به اوج گیری رو تنگ کنه...از لوکاتلی میتونن یه آلبرتینی جدید در بیارن...حالا خوبیش اینه که میلان پولدار ه الان و باید ببینم چجوری تیم رو تقویت میکنن...خیلی حال میکنم با این میلان ولی میدونم که با این ترکیب و این نیمکت نمیشه خیلی اینجوری ادامه داد...الان به جای نیانگ و سوسو رسما هیچ بازیکن به درد بخوری ندارن که بشه روش حساب کرد...به جای جک بونا هم همینطور...روی امثال هوندا و لییز آدریانو اصلا نمیشه حسابی باز کرد...حتی بازیکنی مثل پولی هم چندان مفید نیست در دراز مدت...فقط واسه نیمکت خوبه..چند تا با تجربه حتما باید به تیم تزریق بشن...با تیاگو سیلوا و فابرگاس و بادلی میلان خیلی بهتر میشه
1395/08/2 11:16
اگر میشد میلان تیاگو سیلوا رو میگرفت بد نبود. البته با دستمزد 3-4 میلیونی نه 13 میلیون و 10 میلیونی.
سیلوا کنار رُمانیولی باشه بهش یه چیزایی یاد میده.
میلان اوج گرفته و امیدوارم جزء سه تا تیم بمونه، ولی این وسط کسی نباید یادش بره که این ایتالیایی کردن تیم رو برلوسکونی راه انداخت. با وجود اینکه مافیاییه، ولی به نظرم دیگه میلانی ها نباید بهش این قدر حرف میزدن. الان تیم میلان رو برای حداقل یک دهه ساخته، با این همه جوون.
دو سه تا بازیکن خیلی بزرگ به ترکیب اضافه بشن تیم میشه درجه 1.
1395/08/2 01:26
پسر چقدر این میلان رو دوست دارم...با گل یه بازیکن بومی ۱۸ ساله و سیو ها و مخصوصا سوپر سیو دقیقه ۹۵ یه بازیکن بومی ۱۷ ساله یوونتوس رو برد..واقعا چسبید این برد...با دفاع وسط ۲۱ ساله و دفاع کناری ۲۳ ساله و کلی جوون رو نیمکت و در انتظار واقعا تیم دوست داشتنی شده...چه کرده مونتلا واقعا...تازه هنوز از آکادمی میلان بازیکن میاد بیرون...همین الان میگن این پاتریک کوترونه که کاپیتان پریماورا هست و ۱۸ سالشه به راحتی از خیلی از مهاجم های میلان بهتره و شاید همین روزا به تیم اصلی اضافه شه...من که منتظر ژانویه و فروش رفتن امثال هوندا و لوییز آدریانو و این آت و آشغالهای باقی مونده هستم...کاش میلان میتونست دنیله روگانی رو هم بخره...زوج روگانی رومانیولی فوق العاده میشه پسر...تازه به این تیم برتولاچی هم اضافه میشه که اگه بشه همون بازیکن دو سال پیش جنوا واقعا به کار تیم میاد...خیلی وقت اینقدر یه بازی بهم نچسبیده بود...میلان داره حالش خوب میشه و حتی فکر کنم الان یووه ایها هم خوشحال باشن از این بابت...
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

نمایش نظرات 31 تا 43