تبلیغات
دنیای دیوانه ی دیوانه - مطالب آبان 1394

شماره یک سابق یووه: دوناروما گلر بزرگی می‌شود

1394/08/30 15:56نویسنده : Agostino Di Bartolomei

ارسال شده در: بتبال ،
 

در مصاحبه با گاتزتا تی وی، استفانو تاکُنی سنگربان سابق یوونتوس از گلرهای برتر سری آ گفته و به تمجید از جیان لوئیجی بوفون و جیان لوئیجی دوناروما پرداخته است.

تاکُنیِ 58 ساله در دهه 80 و 90 با پیراهن یوونتوس بازیهای درخشانی در فوتبال ایتالیا و اروپا انجام داد و با بیانکونری افسانه ای دهه 80 به افتخارات فراوانی رسید. با وجود عملکرد درخشان در سطح باشگاهی، تاکُنی در تیم ملی ایتالیا ذخیره والتر زنگا بود و در همان زمان به او لقب «بهترین گلر ذخیره جهان» داده شد.

استفانو، بخش جالب توجه ای از فصل را پشت سر گذاشتیم. تا اینجا در جمع گلرها چه کسی بزرگترین پدیده بوده؟

بی تردید دوناروما بوده است. فکر می کنم به غیر از بوفون که در 17 سالگی کارش با پارما را آغاز کرد، گلر دیگری نبوده که مثل گلر میلان کارش را زود شروع کرده باشد. مشخص است که باشگاه اعتماد زیادی به او دارد و قطعا او از شخصیتی قوی برخوردار است.

اجازه دهید تا برای یک لحظه وانمود کنیم که شما سینیشا میهاییلوویچ هستید. حاضر می شود ریسک کنید و به دونارومایی که این قدر جوان است بازی دهید؟

آزمون بزرگی برای بازیکن بود. اجازه دهیم که بگوییم میهاییلوویچ از خودش شجاعت نشان داد. گلر تیمش را عوض کرد، پست بسیار حساسی است و ریسک بزرگی بود. ممکن بود نتیجه خیلی منفی باشد. تا الان که همه چیز برای دوناروما و تیم خوب پیش رفته، او ثابت کرده که خودش هم با شخصیت و با دل و جرات است. مطمئنم که دوناروما ثابت می کند که اعتماد به او سرمایه گذاری خوبی است و بازیکن بزرگی برای آینده میلان می شود.

یادتان می آید که خودتان در 16 سالگی چطور بودید و کجا بودید؟

در تیم جوانان بودم{در اسپولتو}. در آن زمان اوضاع فرق می کرد. شاید حالا می شود با سن کم هم خیلی پیشرفت کرد، همه چیز امروز راحت تر است. در آن زمان مقابل غول ها بازی می کردیم. اگر کوچکترین اشتباهی می کردی بزرگان تیم آماده بودند تا تو را مواخذه کنند. امروز می شود با سن کم شماره یک شد، اما این خطر هم وجود دارد که استعداد به هدر برود، همان اتفاقی که برای {سیمونه} اسکوفت افتاد.

به نظر شما بر سر اسکوفت چه آمد؟

اشتباه کرد که در تابستان 2014 انتقالش به {اتلتیکو مادریدِ} اسپانیا را نپذیرفت. او فرصت داشت تا جزئی از پروژه ای بزرگ باشد. به شکل غلطی به او مشاوره دادند و حالا در سری ب بازی می کند. مشخص است که کارها برایش بد پیش رفتند.

بحث چنین تصمیماتی شد، نِتو هم تصمیم گرفت به یوونتوس ملحق شود. تصمیم عاقلانه ای بود؟

به هیچ وجه. نتو مرتکب اشتباه شد. گلری در سطح او هرگز نباید رقابت با بوفون را بپذیرد. اگر جای او بودم در فلورانس می ماندم، شهری زیباست و باشگاهی جاه طلب دارد. او می توانست همچنان انتخاب اول باشد، بجای اینکه در یوونتوس ذخیره باشد.

وقتی جی جی آماده است بازی می کند – حتی در 37 سالگی. چرا هنوز تاثیرگذار است؟

ساده می گویم که جی جی یک هیولاست. الگوست، نمونه و هنوز شماره یکی واقعی. در مورد گلرها همیشه این شعار بوده که همین طور که سنشان بالا می رود بهتر می شوند و او دقیقا نمونه همین است. همچنان معجزه می کند و برای مدتی طولانی به انجام چنین کاری ادامه خواهد داد.

پپه رینا هم از وقتی به ناپُلی بازگشته خوب کار کرده است.

هر گلری هر جایی بازی می کند باید حس کند مهم است. برای رینا، ناپل مکان بی عیب و نقص است. در آن شهر عاشق او هستند و کارش هم حاصل همین است. از نظر من که او خیلی قوی است، یکی از بهترین ها.

وویچک شزنیِ رم چطور؟

گلر خوبی است، در خصوص این موضوع که تردیدی وجود ندارد. اما او مجنون است، کاملا دیوانه است. به همین دلیل است که اعتماد کردن به او ریسک است.

به گلرهای سری آ نمره دهید...

بوفون که حرفی در موردش نیست. به او {از 10 نمره} 9 می دهم. پشت سر او هاندانوویچ و رینا هستند، در یک سطح هستند، با نمره 8 و به دوناروما هم 8 می دهم. بعد 7.5 برای شزنی، 7 برای ویویانو و 6.5 برای مارکتی.

به نظرم پرین را فراموش کردید...

درست است، ولی با موهایش بیش از حد مرا یاد والتر زنگا می اندازد! ولی جدا، خیلی خوب است و پس از مصدومیت خوب کار کرده است. ایگواین به آسانی او را فراموش نمی کند. نمره 7 حقش است.

 


آخرین ویرایش: - -

 

چهار هدف رم: از اسپانسر تا هواداران

1394/08/30 15:54نویسنده : Agostino Di Bartolomei

ارسال شده در: بتبال ،
 

(گاتزتا دلو اسپرت) – رم برای خودش تا کریسمس چهار هدف تعیین کرده و آماده می شود تا برای دستیابی به اسکودتو، در زمستان حمله سنگینی را ترتیب دهد.

منصفانه است که بگوییم جالوروسی تا این مقطع از فصل توانسته با ثبات کار کند و آنها در حال حاضر یک امتیاز از دو صدرنشین سری آ عقب هستند و در لیگ قهرمانان نیز از بخت خوبی برای صعود به مرحله بعدی برخوردارند.

چهار هدف رم پیش از فرا رسیدن زمستان عبارتند از:

صدرنشینی

پس از کسب پیروزی 3-1 مقابل اودینزه، رم با شکست 1-0 مقابل اینتر کارش در اکتبر را به پایان برد و همین باعث شد تا صدر جدول را از دست دهد.

آنها در ابتدای نوامبر موفق به شکست لاتزیو شدند و البته حالا کارها آسان تر به نظر می رسند زیرا پس از دیدار با بولونیا و پیش از تعطیلات زمستانی باید به مصاف آتالانتا، تورینو، ناپلی و جنوا بروند. 15 امتیاز در دسترس است و انتظار می رود که حداقل 13 امتیاز بدست کسب کنند.

بازیهای نسبتا آسانی پیش روی گرگها هستند و به همین خاطر اگر رودی گارسیا به هدفش برسد و همه بازیها را ببرند بعید نیست که صدر جدول را پس بگیرند.

لیگ قهرمانان

در همین حال، تکلیف رم در لیگ قهرمانان مشخص نیست. پس از بازی در خانه بولونیا، آنها باید در نوکمپ به مصاف بارسلونا بروند، تیمی که با پنج امتیاز اختلاف صدرنشین گروه E لیگ قهرمانان است.

فرانچسکو توتی کم کم آماده بازگشت به میادین می شود و رمی ها نباید تصور کنند که کسب پیروزی در اسپانیا غیرممکن است. برنده نشدن باعث می شود تا جالوروسی در لیگ قهرمانان خطر حذف را بیش از پیش حس کند.

کسب پیروزی مقابل باته بوریسف که الزامی است و رمی ها باید امیدوار باشند که در دور آخر مرحله گروهی بارسلونا در آلمان بایر لورکوزن را با شکست مواجه کند.

اسپانسر

بعد نوبت به حل ماجرای طولانی اسپانسرها می رسد که باعث شده مشکلاتی درون و اطرف باشگاه بوجود بیایند.

نکته جالب این است که رئیس جیمز پالوتا تایید کرده بود که پایتخت نشینان با ترکیش ایرلاینز به توافق رسیدند و نشان آن شرکت روی پیراهن تیم حک می شود، اما همه چیز منتفی شد. چندی بعد رئیس رم اذعان کرد که باشگاه در رابطه با انتخاب اسپانسر مرتکب اشتباهاتی شده است.

حال، پس از اینکه شرایط اتحاد را هم به عنوان گزینه ای جدی بررسی کردند، رئیس پالوتا تلاش می کند تا با گوگل یا مایکروسافت به توافق برسند. با توجه به اینکه رئیس می خواهد در اواسط ماه آینده به رم بازگردد دستیابی به توافق محتمل به نظر می رسد.

هواداران

آخرین هدیه کریسمس برای رم می تواند بازگشت هوادارانش به استادیو الیمپیکو باشد.

با توجه به آمار فصل قبل مشخص شد که منبع درآمد اصلی باشگاه بلیت فروشی بوده است. رم از فروش بلیت بازیهایش 43.6 میلیون یورو درآمد کسب کرد و هر مسابقه اش به طور متوسط 40.135 تماشاگر داشت.

در این فصل بعید است که آن آمار دوباره رقم بخورد زیرا هواداران بارها دست به اعتراض زدند و آخرین نمونه اش هم برگزاری دربی با کوروایی خالی بود.

اوضاع باید سریعا عوض شود و باشگاه باید راهی پیدا کند تا با هوادارانش به استقبال تعطیلات زمستانی برود.

 


آخرین ویرایش: 1394/08/30 16:02

 

بونرا: فوتبال اسپانیا سریع است

1394/08/23 17:57نویسنده : Agostino Di Bartolomei

ارسال شده در: بتبال ،
 

دانیله بونرا مدافع سابق میلان پس از بازی برای ویارئال توضیح داده که لا لیگا نسبت به سری آ از کیفیت بیشتری برخوردار است.

مدافع ایتالیایی 9 فصل برای میلان بازی کرد، اما در تابستان به باشگاه اسپانیایی پیوست.

بونرا به وب سایت رسمی ویارئال گفت: «خوشبخت هستم که 9 سال با تیمی بودم که به همه افتخارات رسید.»

«برایم رویایی بود که به حقیقت تبدیل شد، چون حتی قبل از اینکه برای میلان بازی کنم دوستش داشتم.»

«حالا دو ماه است که در ویارئال هستم، اینکه وقتی در اولین هفته سپتامبر آمدم از نظر فیزیکی آماده نبودم درست است.»

«پس از اولین مسابقه لیگ اروپا تصمیم گرفتم که چهار پنج هفته برای بهتر شدن آمادگی بدنم تلاش کنم.»

«{لا لیگا} از نظر سبک فوتبال بسیار متفاوت است. فوتبال اسپانیا خیلی سریع تر است، همه کارها با سرعت بیشتری انجام می شوند.»

«در ایتالیا بازی بیشتر تاکتیکی است، پس گرفتن توپ و ضد حمله زدن. تیم های کوچک معمولا روی دفاع تمرکز می کنند و هرگز حمله نمی کنند، اما در اسپانیا هر تیمی به دنبال کسب پیروزی است، ارائه فوتبال خوب و بدست آوردن سه امتیاز.»

«به نظرم در کل از نظر فردی کیفیت بیشتری نسبت به ایتالیا وجود دارد.»


آخرین ویرایش: - -

 

مارادونا: در مورد ساری اشتباه کردم

1394/08/23 14:28نویسنده : Agostino Di Bartolomei

ارسال شده در: بتبال ،
 

دیگو مارادونا اذعان کرده که با انتقاد از مائوریتزیو ساری سرمربی ناپلی مرتکب اشتباه شده است.

اسطوره آرژانتینی چند هفته پیش اعلام کرد که ساری فرد مناسبی برای هدایت تیم محبوب او نیست.

اما ناپلی توانسته در 13 بازی اخیرش 11 پیروزی کسب کند، 33 گل به ثمر برساند و فقط 3 گل دریافت کرده و آنها فوتبالی بسیار جذاب در سری آ و لیگ اروپا ارائه دادند.

مارادونا از طریق وکلایش به کوریره دل متزوجورنو گفته: «در مورد ساری اشتباه کردم.»

«ایگواین وارث من است. مطمئنم که با او ناپلی می تواند خیلی پیش برود.»

البته ساری هم به انتقادات مارادونا چندان توجه نکرده بود.

«مارادوناست. او می تواند هر کاری دلش می خواهد انجام دهد و هر حرفی می خواهد بزند.»


آخرین ویرایش: - -

 

دیدار جالب کاسانو و روسی!

1394/08/18 14:34نویسنده : Agostino Di Bartolomei

ارسال شده در: بتبال ،
 

رسانه های ایتالیا از ملاقات جالب آنتونیو کاسانو و جوزپه روسی نوشتند.

کاسانو و روسی زمانی در تیم ملی ایتالیا در کنار یکدیگر بازی می کردند، اما حالا به دلایل مختلف در اوج نیستند.

دیشب فیورنتینا با روسی موفق شد 2-0 در خانه سامپدوریای کاسانو به پیروزی برسد.

کاسانوی 33 ساله بجای روبرتو سوریانو به میدان رفت و کمتر از 10 دقیقه بازی کرد.

در بین دو نیمه کاسانو دیداری با روسی داشت و او را در آغوش گرفت. کاسانو خطاب به روسی که مصدومیتش را پشت سر گذاشته گفت: «برات خوشحالم.»

روسی هم جواب داد: «تو چطوری، چه میکنی؟»

والتر زنگا سرمربی سامپدوریا هم پشت سر دو بازیکن ایستاده بود و کاسانو با خنده گفت: «راستشو بگم؟ گند».

البته رسانه های یادآوری کردند که با توجه به شخصیت کاسانو و اصطلاحی که بکار برده کنایه اش بسیار ناخوشایندتر است.


آخرین ویرایش: 1394/08/19 02:57

 

بای بای زالا!

1394/08/13 04:02نویسنده : Agostino Di Bartolomei

ارسال شده در: بتبال ،
 

مارچلو زالایتا رسما از زمین رفت بیرون.

مهاجم سابق تیم ملی اروگوئه در ایتالیا برای یووه، امپولی، ناپلی، پروجا و بولونیا بازی کرد.

ولی معلومه که برای چی به یادش میاریم، گلهاش برای یووه مقابل بارسلونا و رئال مادرید، اونم در وقت های اضافی!

خیلی گل نمیزد ولی وقتی گل میزد گل مهم میزد. حتی یادمه وقتی رفته بود ناپلی مقابل اینتر یک شوت از پشت محوطه جریمه زد و 1-0 بردن.

زالایتای 36 ساله در مورد بازنشستگی گفت: «تصمیم خودمه، متوجه شدم که دیگه مثل قبل نمیتونم بازی کنم. نهایت تلاشم رو انجام دادم و به نظرم کار درست اینه که همین جا دوران بازیم رو تموم کنم.»


آخرین ویرایش: - -